Dźwigi budowlane towarowo – osobowe

Winda budowlan0-towarowa

Alimak Hek jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań do transportu pionowego o napędzie zębatkowym, przeznaczonych do przewozu personelu i materiałów budowlanych. W ramach programu nieustannego rozwoju firma Alimak Hek powiększyła swój asortyment wyciągów lekkich o nową platformę do transportu personelu i materiałów, TPL 500 i 300. Jej prosta, elastyczna i niezawodna konstrukcja stawia ją przed produktami konkurencji i powoduje, że nadaje się ona do wszelkich zastosowań pionowego dostępu do budynków i rusztowań, zarówno do konstrukcji nowo budowanych, jak i do celów remontowych. Windę TPL 500 zaprojektowano przy użyciu zaawansowanego, nowoczesnego oprogramowania, które nasi doświadczeni projektanci wykorzystali do opracowania produktu o zoptymalizowanym ciężarze, wytrzymałości i możliwościach praktycznego zastosowania, z myślą o stworzeniu najlepszej w swojej klasie oferty dla naszych klientów.

Konstrukcja

Konstrukcja wykonana jest z blach giętych i perforowanych, które, oprócz tego, że stanowią elementy konstrukcyjne, tworzą sztywne i antypoślizgowe powierzchnie oparcia dla stóp. Ocynkowanie ogniowe zapobiega zmianom na powierzchniach, dzięki czemu nie jest potrzebna ich konserwacja lub wymiana. Platforma montażowa i rampy oparte są na tym samym systemie konstrukcyjnym, a ich powierzchnie zabezpieczane są w ten sam sposób.

Platforma montażowa

Platforma montażowa ułatwia bezproblemowe mocowanie masztów w trakcie montażu i mocowanie zakotwień masztów do ściany. Platformy te umieszczać można po obu stronach podestu.

Napęd

Napęd porusza się po odcinkach masztu (cynkowanych ogniowo) przy pomocy szeregu rolek prowadzących, zamontowanych na dwuszynowej ramie w celu równego rozłożenia obciążeń, dzięki czemu zmniejsza się zużycie, ruch jest bardziej płynny, a także uzyskuje się większą żywotność odcinków masztu. Silnik o dwóch prędkościach lub jednofazowy z przekładnią i wyłącznikiem przeciążeniowym oraz systemem bezpieczeństwa zamocowany jest wewnątrz zespołu.

Odcinki masztu

Odcinki masztu są ze sobą połączone czterema śrubami oczkowymi. dzięki czemu montaż jest szybki i bezpieczny, a ryzyko uszkodzeń zmniejszone. Zębatka przymocowana jest do masztu śrubami.

tpl 500 winda

Tablica elektryczna

Tablicę elektryczną umieścić można po obu stronach podestu. Tablica zawiera wszystkie elementy sterujące potrzebne do obsługi podestu i sterowania systemami bezpieczeństwa- Jest ona również wyposażona w stacyjkę i umożliwia wykorzystywanie windy jako podestu transportowego (prędkość do 12 m/min.) lub windy towarowej (prędkość do 24 m/min).

Rama podstawy

Rama podstawy (ocynkowana ogniowo) z dżwignikami śrubowymi ma wymiary mniejsze od wymiarów podestu, dzięki czemu konstrukcję można łatwo ustawić nawet w bardzo wąskich przestrzeniach. Pierwszy odcinek masztu przymocowany jest śrubami, podobnie jak kosz przewodów (do 100 m).

Pochylnia załadowcza

Pochylnie załadowcza zamontować można po stronie A, B i C. Pochylnia wyjściowa na stronach Ai B posiada system pałąka obsługowego z możliwością pionowego lub poziomego otwierania pałąka. Pochylnie załadowczą można zastąpić bramką dwuskrzydłowa umożliwiającą łatwy załadunek podestu – za pomocą wózka widłowego lub gdy jest stosowany jako podest transportowy. Trzecia strona ma stałe poręcze lub pochylnię albo bramkę dwuskrzydłowa. Przyczepy mocowane są na odcinkach masztu podwójną rama zapewniającą zwiększoną sztywność masztów. Daje to większą swobodę umiejscowienia rur zakotwień, zarówno do rusztowania, jak i do ściany, można je bowiem umieszczać w odległości do 7.5 m. Prowadnica przewodów utrzymuje przewód dwufunkcyjny (zasilania i sterowania) we właściwej pozycji, umożliwiając jego łatwe przechowywanie w koszu kablowym. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo, zwłaszcza przy silnym wietrze. Dostępnych jest szereg elementów wyposażenia dodatkowego. Na zamówienie dostępne są ramy mocowania zadaszenia. Bramki naziemne ze sprzężoną blokada elektryczną i mechaniczną są zgodne z najnowszymi wymogami dyrektywy maszynowej. Można je również wyposażyć w panel przycisku wzywania i są łatwe do zamontowania zarówno na rusztowaniu, jak i na piętrach
budynku.

Najważniejsze cechy

  • Dwufunkcyjność: podest transportowy (PT)/wyciag towarów (WT)
  • Wytrzymała konstrukcja zapewniająca trwałość na placu budowy i przy remontach
  • Prosta, niezawodna konstrukcja
  • Pełna możliwość odwrócenia w lewo/prawo w celu uzyskania maksymalnej swobody wykorzystania na budowie
  • Możliwość wejścia z 3 stron
  • Nowa, trójkątna konstrukcja masztu, z wbudowanymi śrubami dla szybszego montażu i demontażu
  • Blokada bezpieczeństwa
  • Wyłącznik przeciążeniom/y
  • Rampy montażowe